Особливості виробництва гіпсової ліпнини
Важко знайти елемент декору, який би підкреслював елегантність приміщення та статус його власника так само сильно, як інтер'єрна гіпсова ліпнина. Такий декор стане справжньою родзинкою дизайну будинку або квартири. На даний момент виробництво такого типового прикраси здійснюється в кілька етапів:
-
розробка моделі на комп'ютерній програмі тривимірної графіки;
-
виготовлення проектної моделі з пластиліну вручну;
-
створення форми з металу або силікону для відливу декоративного елемента;
-
заливка гіпсу у форму, просихання.
Якщо ж мова йде про виготовлення декоративних елементів, ручної роботи, вона, як правило, виконується безпосередньо на об'єкті із застосуванням технології різьблення.
Таким же чином провадиться і фасадна гіпсова ліпнина, з тим лише відмінністю, що в подальшому їй знадобиться обробка спеціальними складами.
Інтер'єрна гіпсова ліпнина в дизайні
Через підвищену гігроскопічність і достатньою крихкості, елементи декору з гіпсу частіше використовуються для оформлення стін, стель і холів всередині приміщень або там, де існує навіс або інша захист від атмосферних опадів і механічних ушкоджень. Інтер'єрна гіпсова ліпнина дуже різноманітна, але найчастіше до цієї категорії відносяться карнизи, розетки, пілястри і бази для них. Виглядає така прикраса аристократично і багато. До речі, щоб декор з гіпсу вдало вписався в інтер'єр, важливо врахувати співвідношення розмірів прикраси і самого приміщення. Занадто великі вироби зі складним рельєфом чи підуть на користь малогабаритній квартирі або будинку. Зате в просторих приміщеннях з високими стелями вони стануть родзинкою обстановки.
Крім прикраси, інтер'єрна гіпсова ліпнина може використовуватися для приховування недоробки будівельників або елементів комунікацій. І, хоча сьогодні монтаж карнизів і розеток з гіпсу є трендом для Києва, можна сміливо говорити про неминущу актуальність даного декору.
Обробка фасадної гіпсової ліпнини
Використання фасадної гіпсової ліпнини частіше обумовлено її малою ціною і відносною простотою монтажу (в порівняння з продукцією з бетону). Якщо ви вирішили прикрасити фасад квартири або будинку в Києві таким декором, пам'ятайте, що гіпс крихкий і гігроскопічний. Для того, щоб створити довговічну композицію, вам потрібно обробка поверхні стіни і самих декоративних елементів спеціальним просоченням. Причому глибина проникнення повинна бути не менше, ніж 2 мм від поверхні. Тому для вибору і монтажу фасадної гіпсової ліпнини краще залучати професіоналів. Пам'ятайте, що впав елемент декору з гіпсу чи можна буде використовувати повторно.
Ліпнина для декору будинку і квартири в Києві
Незалежно від того, чи планується прикраса фасаду чи внутрішніх приміщень будівлі, після монтажу фасадна гіпсова ліпнина може бути пофарбована. Причому варіантів такого декору безліч.
Можлива, як багатобарвна художній розпис, так і покриття декоративним воском або патинування, мармурування.
Варто фарбувати інтер'єрну гіпсову ліпнину самостійно або відразу шукати професіоналів? Відповідь на це питання залежить тільки від ваших навичок у даній сфері, а також від того, наскільки складний спосіб фарбування ви хочете втілити.
У будь-якому випадку, ліпнина з гіпсу є відмінним рішенням для декору будинку або квартири в Києві і інших містах України.